Garrett AT Gold 001      Металошукач Garrett AT Gold – універсальний (як грунтовий, так і умовно підводний) мікропроцесорний металошукач. Робоча частота 18 кГц, VLF технологія. Прилад оснащений ЖК-дисплеєм, має широкий перелік можливих налаштувань. По функціональності його цілком можна віднести до металошукачів професійного рівня, хоча по ціновій категорії він все ж ближче до середнього класу. Основна особливість: висока волого захищеність  (занурення на глибину до 3м) і робота у високочастотному режимі.

     Це якщо про цей металошукач розповідати коротко. Але серія приладів AT від американської фірми Garrett несе в собі досить унікальні характеристики, які не залишать байдужого жодного скарбошукача. В першу чергу це стосується волого захищеністі: обидві моделі цієї серії("AT pro" і "AT gold") дозволяють з вести пошук не лише в мокру погоду, але і навіть під водою. Цим металошукачам не страшний ні дощ, ні бризки морських хвиль. Навіть невелике занурення пройде без ризику намочити електроніку. Адже виробник гарантує повну герметичність при зануренні до 3м.

Garrett AT Gold 0

     Межу водо захищеності  в наших тестах ми не перевіряли, тут доведеться повірити виробникові. Та і завдання AT дещо відрізняється від "підводних" металошукачів. Саме тому спочатку була використана термінологія "умовно підводний". Що можна розшифрувати як: є можливість занурювати під воду, але обмежена глибина. Так само принцип роботи мікропроцесорного МД відрізняється від типових аналогових підводників. Ну і наявність ЖК-екрану, такого звичного для грунтових приладів, вигідно виділяє серію AT. Ще варто додати один нюанс по комплектації: в стандартний комплект входять навушники для суші, а підводні навушники є доповненням і купуються окремо, спеціальна серія для Garrett.

     Нижче на малюнку можна бачити:

- ліворуч навушники для суші із стандартного комплекту;

- поруч зображений роз'єм навушників (така специфічна форма пов'язана з можливістю занурення під воду);

- наступний на малюнку йде перехідник для "звичайних" навушників(товстий роз'єм, він же джек_¼");

- справа зображені підводні навушники(додаткове устаткування);

Garrett AT Gold 2

     Так що Garrett AT Gold - швидше універсальний металошукач, а не суто спеціалізований для води або для суші. Звичайно ж це величезний плюс користувачеві, який не заганяється у вузькі рамки вибору між землею і водою. Така універсальність дозволяє економити, адже тепер Вам не треба тримати у своєму арсеналі окремий грунтовий і підводний детектор, наприклад, для пошуку на пляжі (будь то мілководдя на морі, річці або озері).

     Тепер, раз ми вже розібралися з водонепроникністю, варто поговорити про спеціалізацію приладу. Спочатку виробник позиціонує AT gold як металошукач для пошуку золота. Свідченням цього є безліч рекламних роликів і сама назва металошукача. При цьому, разом з професійною здобиччю самородків, прилад повинен добре себе показати в пошуку золотих ювелірних виробів на пляжі. Від себе додам, що високочастотний металошукач часто може бути корисним так само і в історичному пошуку. Це передусім там, де можуть попадатися дрібні античні монети, монети типу "чешуйка", наконечники стріл і багато різних предметів металопластики, які мають малу площу поверхні і незамкнуту форму, що неабияк ускладнює завдання пошуку таких речей звичайними МД із стандартною частотою в діапазоні 6-8 кГц.

Garrett AT Gold 3     Але що стосується дрібних золотих самородків - це завдання не для українських реалій. Подібний промисел може бути актуальний десь в Сибіру або на Алясці, але не у нас. При цьому варто відмітити, що існують набагато більше спеціалізовані металошукачі з пошуковою частотою в 50 кГц і більше. Завдяки чому їм дійсно вдається знаходити найдрібніші самородки золота. А 18 кГц, частота на якій працює AT gold, - це швидше компромісне значення, яке дозволяє металошукачу залишатися монетником, але в теж час отримати додаткові переваги при пошуку дрібних предметів з металу з низькою провідністю (золото). Особливо наочно це можна спостерігати на пляжі. Якщо звичайний набір пляжних знахідок (для МД з частотою в 7 кГц) цілком може включати золоту обручку, то знайти ланцюжок, хрестик або сережку із золота - середньочастотним приладом практично неможливо. Адже глибина виявлення таких цілей обмежуватиметься парою сантиметрів і не більше.

     Підтвердження цьому можна спостерігати навіть при простому тісті в повітрі: приміром, якщо всім відома "аська" по повітрю золоте кільце може засікти сантиметрів на 20, то для сережки або ланцюжка ця дальність буде удвічі менше. А в реальних умовах, в піску, ця відстань не перевищуватиме і 5 см Таким чином, знайти умовно "складний" предмет із золота - завдання практично нездійсненне для металошукача з середньою частотою сигналу (6-8 кГц). Але для AT gold це буде суща дрібниця. Він якраз заточений на пошук золотих предметів на засмічених ділянках. Цьому сприяє і частота в 18 кГц, і швидкісний процесор, здатний розглянути дорогоцінний метал навіть у безпосередній близькості до заліза або іншого маскуючого предмета. А ще не варто забувати про DD котушку, яка йде в стандартній комплектації (еліпс 5х8"). Вона спеціально створена для того, щоб швидко і точно локалізувати навіть найдрібнішу мету.

Garrett AT Gold 4     Однозначно на сьогоднішній момент серія AT увібрала в себе усі технологічні нововведення фірми Garrett. А модель AT Gold, що вийшла на ринок в 2011 році, досі тримає пальму першості серед універсальних металошукачів. Причому основний конкурент – це  Garrett AT pro, який був випущений дещо раніше і не позиціонувався як золотошукач. Він досить швидко знайшов собі шанувальників, проте виробник все ж вирішив випустити наступну модель в лінійці AT. Основним нововведенням  новий металошукач стала пошукова частота, змінена котушка і спеціалізований набір програм з 3 штук. Зовні обидва прилади практично ідентичні, не рахуючи передньої панелі блоку управління і різних котушок. Але при роботі з AT gold користувач дуже швидко відчує більш високу швидкість відгуку від мети і підвищену чутливість до дрібних предметів, та предметів із золота.

     Частенько професійні металодетектори мають можливість обирати в ручному режимі такі параметри, як швидкість відгуку, швидкість проводки, та ін. Проте Garrett пішов іншим шляхом і створив два окремі прилади, кожен під своє завдання. Прилади вийшли добротні, надійні в роботі, без зайвих наворотів в налаштуваннях і ускладнень. Але урізані можливості залишають відкритим питання: професіонал або напівпрофесіонал. І якщо AT pro сміливо можна віднести до металошукачів напівпрофесійного рівня.

Garrett AT Gold 05 

Конструкція металошукача

     Прилад зібраний на S-образній штанзі і на противагу від інших Garrett має дуже солідний чорний колір. З першого погляду його зовнішній вигляд наштовхує на думку про авторитетність девайса. Цьому сприяє і прекрасна ергономіка приладу. Штанга, як це вже давно прийнято, трьох сегментна, верхня зігнута частина є руків'ям і підлокітником. На ній же змонтований головний блок, на якому знаходиться панель управління. На цій панелі зібрані усі кнопки і дані по налаштуваннях. Туди ж виводиться графічна інформація про мету, але про це трохи пізніше. Повернемося до штанги, ії конструкція практично повністю унеможливлює появу люфта і має можливість телескопічного регулювання довжини. Це усе як завжди, але для Garrett таке облаштування стикування штанги можна віднести в розряд новинки. Шнур котушки типово обвивається навколо штанги, роз'їм для навушників як завжди, розташований на блоці управління, нижня частина задньої панелі.

 

Пошукова котушка

     Котушка в стандартній комплектації йде незвичайна - це DD еліпс 5х8". Розмір звичайно невеликий, але потрібно не забувати, що прилад створений для пошуку самих найменших предметів. Що у свою чергу накладає певні обов'язки, пов'язані, зокрема, зі швидкою локалізацією. Тут звичайно ж варто згадати і про пинпоинтер. Він працює точно і без особливих нарікань.

Garrett AT Gold 6

     Додам ще те, що у виробника набір котушок для AT gold включає : 8.5х11 DD, 6.5х9 моно, 9х12 моно і sniper 4.5". Причому, на мій погляд, сенсу в моно еліпсах просто немає. Якщо купувати додаткову котушку, то це має бути або "снайпер" або велика ДД 8.5х11.

     Ще є ряд котушок стороннього виробника - Mars MD а саме Goliaf 15", Tiger 12.5x9.5", Sniper 10х6". Ну а ще однією особливістю рідної котушки AT gold є надміцний матеріал. Сам виробник рекомендує не загострювати увагу на додатковому захисті і обіцяє, що котушка без проблем переносить роботу на кам'янистих грунтах, де неминучі торкання і удари об грунт, і скелясту породу. Таким чином видно, що для цього приладу використовувалися тільки найсучасніші і найбільш надійні матеріали.

 

Блок управління

     Передня панель містить ЖК-дисплей і одинадцять кнопок управління. Дисплей спочатку приємно радує високою інформативністю, простотою. Глибиномір має 5 значень: від 5 до 25 з кроком в п'ять сантиметрів. Так само на екрані є індикатор заряду батареї.

Garrett AT Gold 9

     На малюнку ми бачимо зовнішній вигляд панелі управління. Що стосується екрану і візуальної інформації, то тут фірма Garrett пішла по новому для себе шляху. Це стосується нововведення в ідентифікації мети - з'явився усіма коханий VDI. Але і звична горизонтальна шкала провідності мети все ще тішить око досвідченого, що копає. Значення VDI звично лежать в двозначній області від 0 до 99 і відображаються в центрі екрану(невеликий квадратик).

     Можливості дискримінації розширені окремим налаштуванням на залізо, яке має діапазон в 40 значень. Функція зручна і корисна, особливо для досвідченого користувача. Що стосується заліза, то для цього параметра виділений навіть окремий звуковий канал, що настроюється, з можливістю регулювання гучності суто для цього сегменту. Помічу, що налаштування дискримінації заліза мають свої дві кнопки управління на передній панелі.

Так само окремими кнопками може похвалитися режим "threshold", він же пороговий шум. Який використовується ще і при налаштуванні ручного балансу грунту. Досвідченому користувачеві напевно відомо про користь і підвищення ефективності пошуку, особливо на складних грунтах, при використанні саме ручного настроєння від впливу землі. З цим і так все ясно, але обов'язково варто відмітити, що і режим автоматичного балансу все так само є присутнім.

Однозначно можна сказати, що Garrett AT gold може так само ефективно працювати і за принципом "включив та пішов". Для цього є достатній набір готових програм і режимів налаштувань призначених для користувача, при яких користувач не забиває собі голову інформацією з інструкції.

     З корисного варто відмітити ще і кнопку "freq", яка відповідає за усунення перешкод. Як завжди, її зручно використати поблизу інших металошукачів, ліній електропередач і інших джерел перешкод.

Garrett AT Gold 10

     Що стосується живлення приладу - тут все так само дуже буденно. МД працює від 4х батарей 1.5В типу АА. Зібрані вони на базі відсіку, що дуже спрощує їх заміну, зберігання і будь-які інші маніпуляції з батареями. Для металошукача так само можна використати акумулятори АА 1.2В.

 

Як підсумок по металошукачу:

- чудово підходить для мілководдя, для пляжного, а так само для пошуку ювелірних виробів;

- добре підходить для пошуку по "старовині", пошуку предметів античності, а так само для золотодобування і пошуку самородків;

- можна використати для пошуку в складних грунтах і в горах;

- частково підходить для підводного пошуку.

 

     Металошукач показав себе в роботі відмінно. Легкий, зручний, простий і функціональний - це лише невелика частина епітетів, якими хочеться нагородити цей прилад. У нім немає нічого зайвого, усі функції добре продумані і приносять результат. Як це вже повелося у Garrett - металошукач можна використати в режимі "включив і копай". Тобто не вникаючи в тонкощі. Але треба враховувати, що найбільша ефективність AT gold буде якраз в руках професіонала. Тієї людини, яка зможе на повну використати усі його можливості. Адже цей металошукач, за підсумками нашого тестування, ми віднесемо до приладів професійного рівня.

 

Повна або часткова публікація цього огляду, можлива тільки при отриманні письмового дозволу адміністрації сайту. Усі права на цей огляд належать http://iskateli.com.ua

Рекомендовані товари

  1. Останні додані
  2. ТОП переглядів
  3. Недорогі металошукачі